Ostatnio dodane artykuły z kategorii: * Szlak "Czterech pancernych"

Aha, bym zapomniał ? po drodze tłumaczymy dzieciom, co to jest "wododział" ? wszystkie rzeczki i strumyki po naszej prawej stronie wpadają do Wisły, natomiast te z lewej ? do Olzy i z nią do Dunaju. Ambitniejsi ? tłumaczą o Zaolziu, kto i dlaczego się komu naraził...

Autor: Renata Majek

Ponieważ chodniki nigdy nie były wykorzystane a twierdza nigdy już nie została już zdobyta, do dzisiejszych czasów podziemia przetrwały w nie zniszczonej formie. Łączna długość korytarzy wynosi ponad 40 km, ale zwiedza się tylko kilometrowy odcinek.

Pod Studziankami, na dawnym polu bitwy stoi czołg-pomnik, prawie ?Rudy?. Miejsce ładne, na skraju Puszczy Kozienickiej. Opodal wieża widokowa, z której ? ponad koronami drzew ? popatrzymy na dawne pole bitwy.

Dziwnów leży nad rzeką Dziwną. Na czym polega jej dziwactwo? W zasadzie można by ją określić jako cieśninę między stałym lądem a wyspą Wolin. Tak jest z geograficznego punktu widzenia...

Napiszmy razem przewodnik

Dlaczego otwarty? Bo jego pisanie nigdy się nie kończy... Bo może go pisać każdy, także Ty...

przyślij swój tekst i zdjęcia

Jak Wam się podoba?

Co Ci się podoba w Otwartym Przewodniku? Co denerwuje, drażni, przeszkadza? Jakie elementy rozwinąć, by było jeszcze ciekawiej?

Czekamy na Twoją opinię...
Obserwuj stronę na Google+
Wszystkie materiały zamieszczone na naszym portalu chronione są prawem autorskim. Możesz skopiować je na własny użytek.
Jeśli chcesz rozpowszechniać je dla zysku bez zgody redakcji i autora – szukaj adwokata!

Ta strona używa cookies. Można zmienić ich ustawienia w przeglądarce. Dowiedz się więcej o naszej Polityce Cookies

..

Zamknij