Ostatnio dodane artykuły z kategorii: * Kolumbia to pasja

Place zabaw, nawet w centrum Kijowa, są na każdym kroku: na skwerach, w miejscach po wyburzonych domach lub między nimi. Ogólnie dostępne, dobrze zagospodarowane, z huśtawkami, zjeżdżalniami, metalowymi konstrukcjami, kamiennymi smokami pobudzającymi dziecięcą wyobraźnię.

Po trzech godzinach w autobusie mogę śmiało powiedzieć, że absolutnie wszystko co słyszałam, jest prawdą. To jedno z najpiękniejszych miast w Ameryce Południowej, a nawet i na świecie.

Po dwóch godzinach spaceru w końcu wita nas znak z wiele obiecującym napisem ?Witajcie w raju?. Plaża rzeczywiście zapiera dech w piersiach, długa, pusta, całkowicie dzika.

Naszym celem jest dzielnica El Rodadero ? nowa cześć miasta, słynąca z dobrych restauracji, nocnych klubów i pięknej plaży. Niestety, na miejscu zastajemy hałaśliwy kurort z olbrzymimi amerykańskimi liniowcami zasłaniającymi widoki.

Dzień sylwestrowy rozpoczynamy rano przepyszną arepą ? plackiem kukurydzianym z słonym białym serem w środku. Koło południa mama Aleidy rozpala małe ognisko na ulicy, stawia na nim olbrzymi garnek, w którym przyrządzana jest zupa dla całej okolicy...

Na początek toast z błogosławieństwem rodziny i pierwszy taniec młodych. William i Paola kręcą się po sali w rytm merengue, przy akompaniamencie głośnych wiwatów i oklasków. Od jedzenia uginają się stoły...

Obserwuję tańczących Rolos i Cachacos ? mieszkańców stolicy. Aleida tłumaczy słowa piosenek salsy ? niektóre są dowcipne, inne wzniosłe i poważne, każda opowiada o miłości. Na koniec wszyscy tańczymy do regethon ? połączenia latynoskich rytmów z hip-hopem.

Kolejny mój cel to Cali ? światowa stolica salsy i rodzinne miasto mojego znajomego Jorge. Mówi się ze Cale?os ? mieszkańcy miasta, rodzą się z umiejętnością kołysania biodrami w takt muzyki, tutaj tańczy dosłownie każdy i wszędzie.

?Kolumbia to pasja?? wielki slogan reklamujący kraj wita mnie już na granicy. Czym jest ta pasja i jak się ona objawia? Chce to sprawdzić i przekonać się czy wszystko co do tej pory słyszałam, źle i dobrze, o Kolumbii okaże się prawdą...

Napiszmy razem przewodnik

Dlaczego otwarty? Bo jego pisanie nigdy się nie kończy... Bo może go pisać każdy, także Ty...

przyślij swój tekst i zdjęcia

Jak Wam się podoba?

Co Ci się podoba w Otwartym Przewodniku? Co denerwuje, drażni, przeszkadza? Jakie elementy rozwinąć, by było jeszcze ciekawiej?

Czekamy na Twoją opinię...
Obserwuj stronę na Google+
Wszystkie materiały zamieszczone na naszym portalu chronione są prawem autorskim. Możesz skopiować je na własny użytek.
Jeśli chcesz rozpowszechniać je dla zysku bez zgody redakcji i autora – szukaj adwokata!

Ta strona używa cookies. Można zmienić ich ustawienia w przeglądarce. Dowiedz się więcej o naszej Polityce Cookies

..

Zamknij