Poděbrady
Muzeum Legend Filmowych

W samym centrum historycznego miasta Poděbrady znajduje się ?Film Legends Muzeum? (Muzeum Legend Filmowych). Podobno jest to jedyne muzeum tego typu w Europie i trzecie na świecie, w którym można obejrzeć bohaterów filmów hollywoodzkich.
Podoba Ci się ten tekst? Powiedz o tym innym na Facebooku
lub na Google+
fot: Film Legends Muzeum
Poděbrady . Muzeum Legend Filmowych
Kiedy ojcowie oglądają Terminatora, Predatora i Obcego, to ich żony na pewno zainteresują się eksponatami Avatara i kolekcjami Disneya a nasze pociechy w tym czasie mogą oglądać postacie bajkowe, komiksowe ? takie jak Iron Man, Batman, Spider-man czy Superman.
  • Poděbrady . Muzeum Legend Filmowych
  • Poděbrady . Muzeum Legend Filmowych
  • Poděbrady . Muzeum Legend Filmowych
  • Poděbrady . Muzeum Legend Filmowych
  • Poděbrady . Muzeum Legend Filmowych
  • Poděbrady . Muzeum Legend Filmowych
  • Poděbrady . Muzeum Legend Filmowych
  • Poděbrady . Muzeum Legend Filmowych
Uwaga! Materiał został zamieszczony w naszym portalu już ponad rok temu.
A świat się zmienia… Niektóre informacje praktyczne mogą okazać się nieaktualne!

Kto z nas nie lubi filmów? Są między nami również tacy, którzy potrafią oglądać ten sam film wielokrotnie. Wśród nich istnieje grupa kinomanów, którzy są bezgranicznie zafascynowani ulubionymi bohaterami. Z myślą o nich pan Jan Vlčko otworzył w Poděbradach swoje muzeum.

W samym centrum historycznego miasta Poděbrady znajduje się ?Film Legends Muzeum? (Muzeum Legend Filmowych). Podobno jest to jedyne muzeum tego typu w Europie i trzecie na świecie, w którym można obejrzeć bohaterów filmów hollywoodzkich. Na zbiory składa się ponad 600 rzeźb, figurek oraz replik słynnych postaci filmowych, bajkowych i komiksowych. Można się tutaj dowiedzieć wiele ciekawostek o filmach najsławniejszych autorów, jakimi niewątpliwie są: James Cameron, Ridley Scott, Steven Spielberg, H.R.Giger, Stan Winston, Steve Wang oraz wielu innych. Muzeum Legend Filmowych w Poděbradach ma kilka działów tematycznych, poświęconych kolekcjom Disneya, Predatora, Obcego ? ósmego pasażera Nostromo, oraz spuściźnie H.R.Giggera.

Zwiedzać mogą całe rodziny

Kiedy ojcowie oglądają Terminatora, Predatora i Obcego, to ich żony na pewno zainteresują się eksponatami Avatara i kolekcjami Disneya a nasze pociechy w tym czasie mogą oglądać postacie bajkowe, komiksowe ? takie jak Iron Man, Batman, Spider-man czy Superman. W muzeum można nawet wynająć pokaz kostiumu ALIEN-a, czy też bajkowego bałwana, w którym pojawi się na Państwa firmowej imprezie integracyjnej pracownik muzeum. Zorganizowanie takiej zabawy kosztuje ? bagatela ? 6000 CZK/godz. (około 1000 zł/godz.). Częścią muzeum jest również sklep stacjonarny Statue Collectibles, który specjalizuje się w sprzedaży pamiątek i kolekcjonerskich rzeźb, figurek oraz replik. Sklep został otwarty z uwagi na bardzo wielkie zainteresowanie e-shopem www.statue.cz, w którym kupują zapaleńcy popkultury najlepsze produkty światowych producentów (Sideshow, Hot Toys, Enterbay, Prime1, ECC, Weta i innych).

Jak tam dojechać

Poděbrady leżą na połowie drogi między Pragą i Hradcem Králové. Parkować można w Poděbradach bez trudu w wielu miejscach. Muzeum znajduje się na głównym rynku (Jiřího náměstí 36). Z dworca kolejowego jest to 10 minut piechotą.

Specjalne podziękowania dla właściciela muzeum Pana Jana Vlčko, za uprzejme udostępnienie zdjęć do ilustracji artykułu.

Dodano: 26 maja 2017; Aktualizacja 25 listopada 2018;
 

Komentarze: brak

Dodaj komentarz
(Dozwolone typy plików: jpg, gif, png, maksymalny waga pliku: 4MB.)
(wymagany, niepublikowany)
Zobacz, gdzie to jest

Napiszmy razem przewodnik

Dlaczego otwarty? Bo jego pisanie nigdy się nie kończy... Bo może go pisać każdy, także Ty...

przyślij swój tekst i zdjęcia

Jak Wam się podoba?

Co Ci się podoba w Otwartym Przewodniku? Co denerwuje, drażni, przeszkadza? Jakie elementy rozwinąć, by było jeszcze ciekawiej?

Czekamy na Twoją opinię...
Wszystkie materiały zamieszczone na naszym portalu chronione są prawem autorskim. Możesz skopiować je na własny użytek.
Jeśli chcesz rozpowszechniać je dla zysku bez zgody redakcji i autora – szukaj adwokata!

Ta strona używa cookies. Można zmienić ich ustawienia w przeglądarce. Dowiedz się więcej o naszej Polityce Cookies

..

Zamknij

Zamknij